пʼятницю, 16 листопада 2012 р.

Торгова марка "Козацький куліш"



 Існує точна приказка щодо ставлення козаків до їжі :  «Запорожці, як діти : дай багато – з’їдять, а дай мало – задоволені будуть». Постійно залишатися в тонусі і бути напоготові, навіть в екстремальних ситуаціях та досягати неймовірних результатів дозволяли щоденні вправи, набуті досвідом знання та дисципліна. Зрозуміло, що дух воїнів певною мірою залежав і від продуктів, які вони споживали. Найбільше відома загалу козацька їжа – це куліш, соломаха, тетеря, щерба, тюря, коржі-загреби, мамалига, пастрома, галушки, сушена та в’ялена риба. Існує також багато різновидів кожної з цих страв, чому передувала винахідливість та кмітливість козацьких кухарів. Наприклад, куліш – похідний, багатий, мясний, рибний, грибний, пісний та ін.. Крім того, після знищення Січі, з’явилися одомашнені рецепти цієї страви. Але головне, що страва в результаті має бути поживною, корисною та смачною.

  Всі лицарські страви може приготувати досвідчений козак-кошовар («кошовар» - означає людину, яка може приготувати на 900 козаків, тобто кіш). Кошовар – це не тільки кухар, - а справжній козак-характерник, знавець трав і костоправ, мистецький воїн і оповідник, людина, яка залагодить будь-яку справу, поважна особа в громаді, з якою радилися і ніхто ніколи не сварився.

  Українські традиції сягають сивої давнини і, можливо, навіть далі ніж ми можемо подумати.  Кожен із нюансів певного обряду несе в собі якусь мету, прихований зміст. Зрозуміло, якою важливою є потреба зберегти той зв'язок традицій для української культури та всього люду.
  Відновленням українських традицій, секретів козацького побуту займається команда ТМ«Козацький куліш» (інтелектуальна власність на назву товарів і послуг з наданням правової охорони згідно п.1 ст.5; ст.6 Закону). Це обєднання людей за поглядами на життя, які знають секрети не тільки приготування козацьких страв, крім того, готові розказати, показати таємниці всім щирим душам. Ми не витягуємо рецепти із бабусиної скрині чи переповідаємо нав’язані помилкові твердження, а вивчаючи історію козацтва, перевіряючи у реальних, наскільки це можливо, обставинах, набуваємо досвід і знання приготування козацьких страв та напоїв, мети українських звичаїв і традицій.

  Будемо раді ближче поспілкуватися зі всіма зацікавленими у відновленні української культури!